+420 377 225 902 v.pilna@email.cz

Vybavení ordinace

vyšetření na kožním. kožní lékař, PlzeňNaše ordinace je vybavena moderními přístroji, kterými můžeme našim pacientům poskytnout tu nejkvalitnější profesionální péči.

Dermatoskop – pomocí tohoto přístroje je možné včas odhalit a sledovat kožní melanom. Spolehlivě analyzuje vývoj znamének a jiných pigmentových změn na těle. Přístroj znaménko nasnímá, objektivně vyhodnotí a archivuje pro možné porovnání budoucích vyšetření. Vyhodnotí i případné riziko zhoubného onemocnění. Pomocí tohoto přístroje vyšetřujeme i útvary pod povrchem kůže. Vyšetření je nebolestivé, je naprosto neinvazivní, tak že umožňuje vyšetření dětí i těhotných žen. Vlastní vyšetření probíhá tak, že se zhotoví několik snímků těla, aby se zpřehlednila oblast výskytu znamének nebo pigmentových změn a na kůži se nanese speciální bezbarvá tekutina. Pomocí kamerového fotoaparátu se snímek přenese na monitor počítače, proběhne rychlá analýza znaménka, vyhodnocení a uložení dat pro případné další sledování. Pokud je to nutné, navrhneme pacientovi postup léčby.

Elektrokauter- toto zařízení používáme k odstranění drobných defektů na kůži jako jsou bradavice, pigmentová znaménka, pavoučkové névy a jiné kožní útvary. Hojení probíhá vytvořením stroupku. Po výkonu není třeba přistupovat k nějakým zásadním opatřením, pacient může provádět denní běžný režim bez omezení. Výhodou při tomto zákroku je, vynikající kosmetický efekt, kdy se defekt kůže odstraní s naprostou přesností na milimetry jak do hloubky, tak do šířky.